Неділя, 08.12.2019, 05:37
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Жовтень » 26 » ШАБАШ ХЕЛЛОУЇНУ НА ПРОТИВАГУ УРОЧИСТОСТІ ВСІХ СВЯТИХ
10:55
ШАБАШ ХЕЛЛОУЇНУ НА ПРОТИВАГУ УРОЧИСТОСТІ ВСІХ СВЯТИХ


                                   

    У програмі «Архіпастир відповідає» в ефірі «Радіо Марія» Єпископ Харківсько-Запорізької Дієцезії Мар’ян Бучек розповів про те, яким чином Хеллоуін може довести молодь до наркоманії, чому християни втрачають Дух Євангелізації, а також про те, як жити в заполітизованій країні і не втратити віру (...) "Окрім моралі, "свято" Хеллоуїну забирає гроші!" - говорить владика.

"Християни 1 листопада відзначають Урочистість Всіх Святих, а не язичнецький Halloween
 (свято сатани, ворожок та вампірів)"
о. Василь Германюк
Категорія: Неформат | Переглядів: 653 | Додав: dubchak | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 9
1 Ім`я  
знов цей бізнесмен пхає носа в нашу школу

2 dubchak  
Під час недільної Служби Божої отець Володимир та отець Василь своїм парафіянам пояснили, що Halloween - це "свято" возвеличення різної нечисті. А хто як не священики повинні дбати про чистоту наших душ? Тому з фразою "пхати носа до нашої школи" ви явно переборщили

3 Retro  
Прославляти о. Василя можна на його сайті(що він успішно робить). Хоча він теж має право повчати дітей селища, бо як не крути являється громадським діячем Скали. Обурює інше як громадським діячам можна бути такими неосвіченими і неграмотними:
1)Саме слово "Геловін" вперше згадується в XVI столітті як шотландське скорочення англійської фрази All-Hallows-Even (Вечір всіх святих). А суть його пов’язана з кельтським святом урожаю(звідти й гарбузи. Тому на мою думку є великою тупістю називати його святом "сатани, ворожок та вампірів".
2) Відносно "язичницького" свята є такі чудові "християнські" свята як "Івана Купала", "Масляна", "Новий рік"... (і якщо захотіти можна знайти як мінімум з десяток), які, чомусь, так сильно не дратують панів отців...
Крім того згадаймо традиційний український вертеп в якому присутні не тільки антисемітські і русофобські персонажі, але й такі як "чорт", "смерть" та інша нечисть...
А є ще чудова українська традиція на Андрія дівчатам гадати (от вам і свято ворожок), а хлопцям робити збитки...
Але і ці факти чомусь, так сильно не дратують панів отців.
Тому прошу панів громадських діячів (не тільки панів отців) піднімати свій рівень освіти не тільки в односторонньому порядку, а опрацьовувати різну інформацію (хоча б Вікіпедію), якої в Інтернеті повно, бо діти її вже навчились знаходити і їх не задуриш дурною байкою, як темних бабусь, типу "грім поб’є" - вони знають, що шкоду може принести блискавка а не грім, хоча грім "страшніший" і ним лякати зручніше.

4 Не байдужа  
Ось тут доступно і зрозуміло описано про це "свято".

http://poslezavtra.com.ua/chto-neset-xellouin/

Хэллоуин, широко отмечаемый в ночь с 31 октября на 1 ноября, является откровенно сатанинским праздником, на что указывают в т.ч. сами адепты сатанинских сект. Никакого отношения к святым этот «праздник», скрывающий свою суть под названием «дня всех святых», не имеет, разве только в виде насмешки и кощунства. Религиозный культ дьявола и смерти в содержании хэллоуина проявляется буквально во всем - во внешней атрибутике и обстановке мест проведения, костюмах, музыке, содержании «праздничных» действий и развлечений. Для многих молодых людей хэллоуин стал своего рода введением в сатанизм. Официально действующая «Американская церковь сатаны» открыто провозгласила этот день своим праздником. Настоящие колдуны, ведьмы, а также сатанисты, адепты таких молодежных субкультур как «готы», «эмо», «зомби», «вампиры» вкупе с новоявленными реставраторами древних языческих культов устраивают в этот день один из главных шабашей в году, совершают «черные мессы».

По мнению ученых - психологов и психиатров этот «праздник» несет большую опасность для детей.

5 Retro  
Не байдужа: [Настоящие колдуны, ведьмы, а также сатанисты, адепты таких молодежных субкультур как «готы», «эмо», «зомби», «вампиры» вкупе с новоявленными реставраторами древних языческих культов устраивают в этот день один из главных шабашей в году, совершают «черные мессы».]
Ага,а ше по ночах до нечемних діток "БАБАЙКА" приходить ;)
На тому ж ресурсі можна багато "інтелектуальної" маячні прочитати наприклад -
http://poslezavtra.com.ua/valpurgieva-noch-30-aprelya-2013-znachenie-i-mistika/
чи
http://poslezavtra.com.ua/chto-ozhidat-21-sentyabrya-2012-solnce-pogruzit-zemlyu-vo-tmu-22-sentyabrya-2012- goda/
Трохи смішно коли для того, щоб щось довести люди посилаються на "жовту пресу", є ж серйозні ресурси (та ж Вікіпедія), які мають на меті не накручувати собі рейтинг гучними заголовками статей(щоб потім можна було на рекламі добре заробити), а достовірністю інформації претендують на ім’я електронних енциклопедій. Такими фактами можуть користуватися під час дискусії освічені, культурні люди, а не заповняти прогалини в знаннях надлишком емоцій, бо це шлях до середньовіччя...
Що наступне?
...беремо факели, і відновимо інквізицію: спалимо всіх діток, які вирізавши в гарбуза очі кладуть у нього свічку, бо вони ж сатаністи, а ще обов'язково четвертувати тих діток, що осмілились перевдягтися в костюми "нечисті" - ці теж сатаністи, бо вони це роблять не тому, що їм просто весело, ні - вони обов'язково когось там прославляють...
Таке враження, що хтось просто фільмів-жахів передивився. :)
А от те, що пані "Не байдужа" (хоча мене в школі вчили, що воно пишеться разом) то є досить доречно, бо не можна бути байдужим до неуцтва, затурканості, дурноватих комплексів і загального рівня "зомбізації" населення, якими користуються деякі громадські діячі, щоб збільшити вплив на громаду.

6 о. Олег  
Вітаю форумчан! Хотів би також висловити свою думку. У Вікіпедії, яку так поважає Retro, дуже багато розписано про Хеллоуін. Кожен там знайде докази своєї правоти. Я б хотів перевести дискусію в русло культури. Мало хто сперечатиметься, що традиція святкування серед нашої молоді. є проявом т.зв. американізму. У Вікіпедії пише, що навіть у парафіяльних римо-кат. школах не заборонено його святкувати. Звичайно, цьому не надається якогось релігійного забарвлення, радше, як розвага. Інколи ми надаємо надто багато уваги цій традиції, як з одного, так з другого боку, надаючи їй зайвої реклами. Свідомо не називаю це святом, бо ті, хто відносять себе до християн східнього обряду, взагалі тут не мають що святкувати. У нас є своє свято Всіх Святих. Тому, не буду ставати на чийсь бік, просто скажу, що не сприймаю того, що чуже моїй ментальності. У мене на парафії ніхто і нічого не святкував. Бо ми є українцями, а не американцями. У нас дійсно багатюща культура. Змість того, щоб святкувати Хеллоуін, краще зійтися разом і поспівати українських пісень, як наша молодь завжди робила. На Андрія буває всяке, але коли надто серйозно сприймати ворожіння і обовязковість збитків, які ми тоді християни? Маймо якийсь внутрішній стержень. який нам дасть можливість бути собою. а не американцями. які по суті, не мають і десятої частини культури, яка є у нас. Це їм треба від нас вчитися, а не нам від них.

7 Grytzz  
О, я бачу тут розв'язалась палка дискусія. 8)
Внесу деяку ясність у конкретну ситуацію. У нашій школі 3 21 по 25 жовтня проводився тиждень іноземних мов, як свого часу було заплановано у річному навчальному плані школи. Цей період припав на завершення місії волонтера Адама з США, який перебував у нашому селищі вже два роки, допомагаючи нашим вчителям англійської мови у проведенні уроків та виховних заходів. Тому 25 жовтня було проведено виховний захід, метою якого було пізнати, частину культури народу, мову якого діти вивчають у школі. Вечір був своєрідним тематичним прощанням з Адамом, який поділився з дітьми своїми спогадами про halloween і розказав як його бачать жителі США. З його слів це день дитячої радості та веселощів, коли дітки можуть переодягтись у костюми, і не обов'язково якоїсь "нежиті", та випрошувати у дорослих цукерки за свій костюм.
Чому саме halloween? Тому, що, на думку організаторів, цей день був тим, який відмічається у США та підходив найкраще за календарем до тижня іноземних мов.
Думки педагогічного колективу відносно тематики вечору поділились, тому я напередодні на сайті розмістив голосування відносно доцільності проведення вечора, щоб діти, а також їх батьки та педагоги змогли висловити свою думку. Якщо хтось слідкував за перебігом голосування, то можна було помітити, як різко змінились думки дітей після проведення заходу. З чого можна зробити висновок, що дітям захід сподобався. Бо дійсно, ті хто був присутній на вечорі могли переконатись, що підготовка до вечора була на належному рівні. Це і оформлення залу, і багато конкурсів з призами для діток і доволі цікавий екскурс у історію відзначення даної дати.
Не буду намагатись нікого агітувати, бо кожен має право на свою думку. Але наступного разу раджу перед тим як критикувати, та безпідставно звинувачувати, може краще взяти і самому провести ту ж таки "Урочистість Всіх Святих" для дітей, зробити її цікавою, змістовною, щоб вона сподобалась дітям і своїм прикладом показати, як треба проводити виховні заходи.
PS: Не можу не погодитись з о. Олегом, що дійсно нам треба пам'ятати, що ми - українці і тому для нас наша культура багатша за будь-яку іншу. Але як казав великий українець: "...чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь..."
То мабуть треба дати можливість дітям самим побачити на скільки більш духовним є щедрування і коляда з вертепом порівняно з банальним переодяганням у "чортиків" та вимаганням цукерок, і почати поважати свою культуру за те що вона позитивно виділяється на фоні інших, а не тому, що є тільки українська культура, і більш нічого.
Бо якщо ми замкнемось тільки на "собі прекрасних" то ризикуємо перетворитись у "рагулів", для яких світ зійшовся на "шароварах" та "червоній калині".

8 S@L  
Так, цікава дискусія... Направду фразу під фото цієї новини, яка викликала ці коментарі не я придумав, я лише у соцмережі дублював думки інших людей, в тому числі священиків-екзорцистів, які виганяють бісів з людей опісля всякого хеловінського "святкування", з якими я згідний. Але якщо на те пішло спробую як-найлаконічніше роз'яснити "де знаходиться день, а де ніч".

Хеловін - це зовсім не безневинна розвага, а ритуал, за яким відбувалися «поганські поклоніння духам і кельтському богові смерті». Все, що заселяє в душу хоч крихту зла ніяк не може бути безневинним, адже ж дозволяє в думці зародити бажання комусь заподіяти шкоди. Злочинці творять свої маніакальні стереотипи саме під впливом таких, здавалося б, безневинних ігор, а це комп'ютерні "війни" у яких дитина вчиться вбивати і вважати, що це є нормальним явищем, а також під впливом ігор у яких придумують як пристрашити, а потім ці ігри переростають у бажання настрашити так, щоб насолодитися реакцією "жертви". Часом закінчується психічними розладами, по-життєвими комплексами, а часом і летальними наслідками. До прикладу даю посилання на відео у якому настрашили людину... ТУТ всі гарно посміялися, але для організму "жертви" це вже провокація хвороби, зокрема інсульту та безлічі інших (ознайомтесь ТУТ). І взагалі костюми такого плану ТУТ аж ніяк не виглядають нормально. Як розповідають досвідчені екзорцисти, що для опанування дияволом достатньо згоди особи, а "святкування" хеловіну, особливо внутрішній дозвіл на агресію - це відкриті двері для одержимості... звідси і нервові та неслухняні діти, сімейні злидні, спустошення, страх, заплутаність, розруха і смерть. Тому, дорогі, не грайтеся з такими речами, екзорцисти вже мають і без Вас кого відмолювати від опанування дияволом. Ці речі є надзвичайно серйозними. Але зрештою, Господь дарував усім людям вибір, отож, моя справа сказати, а Ваша - робити вибір. Як каже Святе Писання: "Хто має вуха слухати - нехай слухає".

На рахунок образ у мою сторону - нехай Господь простить Вам... думаю, що рано чи дещо пізніше життя Вас все одно зведе зі священиком і то краще щоб у доброму... молюсь, щоб у доброму.

Grytzz - мені побається Ваша думка: "…раджу перед тим як критикувати, та безпідставно звинувачувати, може краще взяти і самому провести ту ж таки "Урочистість Всіх Святих" для дітей, зробити її цікавою, змістовною, щоб вона сподобалась дітям і своїм прикладом показати, як треба проводити виховні заходи", - саме тому я тим і займаюсь на що і прошу глянути ТУТ і скориставшись Вашою порадою прийду до школи, щоб у духовному провести для дітей щось цікаве.

Дякую отче Олеже (Кобель) за мудрі слова науки вірянам, які за Вашими словами зроблять правильний вибір... адже ж справді - halloween не свято, тому і немає що святкувати.

Дякую всім за дискусію, а пану Олександру (Дубчаку) за організацію роздумів. Переконаний, що більшість осіб, які прочитали цей матеріал, все ж таки знатимуть, що у "halloween" є різні сторони і знатимуть, що на це говорить Церква. Тому роботу над прославою Бога живого зроблено!

о. Василь Германюк


9 Ім`я  
я просто залишу це тут https://pp.vk.me/c312231/v312231168/59ca/std_qi_YnP8.jpg

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]