Вівторок, 23.10.2018, 10:32
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Березень » 26 » Презентація фільму "Нескорене Надзбруччя"
14:06
Презентація фільму "Нескорене Надзбруччя"

20 та 21 березня в приміщеннях Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів та Скала-Подільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» відбулася презентація документального фільму "НЕСКОРЕНЕ НАДЗБРУЧЧЯ. Національно-визвольна боротьба ОУН та УПА в повоєнні роки за матеріалами усної історії Скала-Подільської громади", створеного старшокласниками ЗНЗ. Історичне дослідження та його оформлення у фільм провели учні Софія Кука, Катерина Федоришина, Софія Прокоп'юк, Христина Фенцик, Анатолій Ружицький та керівник Оксана Ундерко. Команда буде брати участь у міжнародному освітньому проекті «Історія моєї громади: минуле для спільного майбутнього», у межах якого відбудеться конкурс історичних досліджень серед учнів з країн Східного партнерства: Білорусії, Молдови, Грузії та України.

Ідея цього проекту заснована на досвіді міжнародної мережі історичних конкурсів EUSTORY, що проводиться серед молоді у 25 країнах Європи. Вперше такий конкурс відбувся у 1973 році за ініціативи президента ФРН, Ґустава Хайнемана та громадського діяча із Гамбурга, Курта Кьорбера. Вони вірили, що у такий спосіб допоможуть молоді переосмислити травматичне минуле Німеччини.

Даний проект проводиться Представництвом DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера (Гамбург) та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», і міжнародної мережі історичних конкурсів «EUSTORY», за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

На презентаціях були присутні очевидці національно-визвольної боротьби ОУН та УПА в повоєнні роки на наших теренах, власне «герої» даного фільму, представники органів місцевого самоврядування. А першими «суддями» стали саме учні шкіл, задля формування їхньої національної самоідентичності, культури пам'яті й було здійснено дане дослідження.

Тож побажаємо команді, яка представлятиме нашу громаду у міжнародному освітньому проекті, успіхів і подальшої плідної праці.

 

О.Л.Ундерко – вчитель історії та правознавства

Скала-Подільської ЗОШ І-ІІступенів,

голова методичного об’єднання.

  Першоджерело ТУТ

Більше фото ТУТ

 

Переглядів: 198 | Додав: olesya31 | Теги: Оксана Ундерко, Москавлюк Олеся | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]