Понеділок, 19.03.2018, 02:43
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Грудень » 4 » День інформатики
15:20
День інформатики

 

 

В кінці 1940-х років член-кореспондент АН СРСР по Відділенню технічних наук Ісаак Брук зацікавився публікаціями про цифрові обчислювальні машини і став активним учасником наукового семінару, на якому обговорювалося питання автоматизації обчислювальної техніки в нашій країні.

 

У серпні 1948 року спільно зі своїм співробітником молодим інженером Баширом Рамєєвим (відомим конструктором обчислювальної техніки, творцем серії "Урал") він представив проект автоматичної обчислювальної машини. У жовтні того ж року ними були детально представлені опрацьовані пропозиції з організації в Академії наук лабораторії для розробки і будівництва цифрової обчислювальної машини.

4 грудня 1948 Державний комітет Ради міністрів СРСР з впровадження передової техніки в народне господарство зареєстрував за номером 10475 винахід Ісааком Бруком і Баширом Рамєєвим цифрової електронно-обчислювальної машини (ЕОМ). Це був перший офіційно зареєстрований документ, який стосується розвитку обчислювальної техніки в нашій країні, тому 4 грудня 1948 року по праву можна вважати днем народження вітчизняної інформатики.

Категорія: Новини | Переглядів: 312 | Додав: Grytzz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]