Четвер, 13.12.2018, 22:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Листопад » 8 » Цікава лекція до 100-річчя ЗУНР
13:38
Цікава лекція до 100-річчя ЗУНР

Щоразу на уроках історії, слухаючи про події у світі та зокрема в Україні, ми думаємо, що це було десь далеко: в Харкові, в Києві чи навіть у Львові. Проте це зовсім не так. Наш край, Борщівщина, відігравав важливу роль в історії минулого століття, а саме річка Збруч, що власне була кордоном між Росією та Австро-Угорщиною. І саме 7 листопада ми мали честь прослухати цікаву лекцію наукового співробітника Скала-Подільського краєзнавчого музею Оксани Ундерко, а також переглянути фільм про події українсько-польської війни 1918–1919 рр.

Усі ми, старшокласники, уважно вслухалися в дні, дати, імена неначе самі перебували в той час у Львові. Сцени, наведені у кінострічці, допомогли сформувати суцільну картину осені 1918 року. 1 листопада розпочалися бої за Львів. Українці, після звістки про наміри поляків щодо Львова, вирішили негайно перейняти владу в свої руки. І їм це вдалося, проте не надовго. Поляки були обурені такими діями і почали діяти. Врешті-решт українців було загнано в «трикутник смерті». Але наша нація завжди могла піднятися з колін. Тоді вже 16 липня 1819 року частини УГА переходять через Збруч і власне через наше містечко. Фото Скали-Подільської у ті часи дали змогу краще уявити картини минулого.

Спогади про прощання з рідним краєм були дуже жалісливими, в деяких моментах сльози виступали на очах. Багато наших предків, що проживали тут, пішли разом з вояками, і тільки через десятки років повернулися на рідну землю…

Учениця 10 класу Федоришина Катерина

 

Переглядів: 61 | Додав: olesya31 | Теги: Москавлюк Олеся, Ундерко Оксана, ЗУНР | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]