Вівторок, 11.08.2020, 18:23
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Лютий » 28 » А ти зробив свій вибір?
16:40
А ти зробив свій вибір?
У житті кожної людини настає такий період, коли вона задумується над тим, який шлях обрати. Потрібно ж подумати про те, що робити, ким стати. Вибір професії  - один з найвідповідальніших кроків у житті особистості.

Нещодавно, 24 лютого, у селі Цигани відбулася регіональна інтелектуально-пізнавальна гра «Час професіонала», присвячена вибору майбутньої  професії. Участь брали три команди: «Орієнтир» (Скала-Подільська ЗОШ І-ІІІ ступенів), «Профі» (Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів) та «Професіонали» (Циганська ЗОШ І-ІІІ ступенів). Роботу команд оцінювало журі: Герасимович Тетяна Володимирівна - провідний спеціаліст районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді; Мазурок Мар’яна Петрівна - методист з технологій та основ здоров’я Борщівського районного методичного кабінету; Стягар Ірина Вікторівна - директор центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Борщівської РДА; Гратів Олег Остапович - викладач економічних спеціальних дисциплін Борщівсього агротехнічного коледжу; Мандзюк Марія Ярославівна - директор Борщівського центру зайнятості.

Загалом змагання були цікавими та повчальними. Оцінювання учасників проводилось за п’ятибальною шкалою за такими критеріями: артистичність, почуття гумору, імпровізація, інтелект, вокальні дані, щирість. Турнір складався з чотирьох конкурсів. Послідовність виходу учасників на сцену визначили за допомогою жеребкування.  

Перший конкурс «Привітання»- представлення команди і девізу. Як на мене, у цьому конкурсі достойно виступили усі команди. Лідирувати ж після нього почали Скала-Подільська та Циганська команди. Другий конкурс проходив під назвою «Один день із життя професії». У цьому конкурсі виявив себе Скала-Подільський «Орієнтир», адже саме вони влучно та чітко відобразили день із життя важкої робітничої професії – гірничої. Конкурс капітанів був третім. Лідери кожної з команд повинні були відгадати певну кількість загадок . В цьому конкурсі  лідером стала Іванківська команда. Завершальний конкурс «З піснею по життю» підводив риску під усіма змаганнями, але оскільки «Орієнтир» та  «Професіонали» набрали однакову кількість балів впродовж усього змагання, то для них був проведений бліц-турнір, суть якого полягала в тому, що  команди повинні були за хвилину часу написати якомога більше професій, що починаються на літеру «К».

Перемогли «Професіонали» Циганської ЗОШ, проте й Скала-Подільський «Орієнтир» не програв, адже в їхню сторону сипалась велика кількість компліментів на рахунок їхньої щирості, природності, артистичності та професіоналізму. І справді,  учасники Скала-Подільської команди виступали так, ніби до конкурсу жили на сцені. Усіх було нагороджено цінними призами та грамотами.

У перервах між конкурсами лунали українські пісні у виконанні учнів Циганської школи Тетяни Ільчук, Назара Сап’яка, Тетяни Демчук, Анастасії Лань.

Такого роду змагання проводяться уже не вперше, але питання вибору професії і справді надзвичайно актуальне. Адже згодом і ми станемо перед вибором майбутньої професії. Можливо, вже дехто й вирішив, ким хоче стати, а іншим, надіюсь, слова, що долинали зі сцени, допоможуть зробити правильний вибір. То ж нехай гра «Час професіонала» стане надійним орієнтиром у вашому житті!

Катерина Дякун

учениця 11 класу

Скала-Подільсьої ЗОШ І-ІІІ ст.

Читайте також тут

Категорія: Честь школи | Переглядів: 807 | Додав: Staywm | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]